Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin BİLGİN, Mevlid Kandili dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı.

19/11/2018

Başkan Bilgin mesajında; Hz. Muhammed(S.A.V)’in doğum günü olan Mevlid Kandil’ini, bir kez daha birlik ve beraberlik içinde idrak etmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed (S.A.V)’in, karanlıkların aydınlığa kavuşmasında ve katılaşmış kalplerin yumuşamasında çok önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Başkanımız Sadettin BİLGİN; “Bütün insanlığın kurtarıcısı olan Sevgili Peygamberimizin(SAV)güzel ahlakını kendimize örnek almalı, bizlere sunduğu bütün değerleri ve yol gösterici öğütlerini hayatımızın her alanında uygulamalıyız. Hoşgörüsü, adaleti, merhameti ve mütevazılığıyla bütün insanlığa kucak açan Sevgili Peygamberimiz, gerek hayat tarzı, gerekse ilahi söz ve davranışıyla insanlığın yolunu aydınlatmıştır” diye konuştu.

Mevlid’in, yeniden doğuşunun sembolü olduğunu belirten Başkanımız Sadettin BİLGİN mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Mevlid Kandil’inin, maneviyata her zamankinden daha çok ihtiyacımız olan şu günlerde, insanlığın içine düştüğü sıkıntıların, ülkemizde ve komşularımızda yaşanan sorunların aşılmasına, kardeşlik ve merhamet duygularının güçlenmesine vesile olmasını diliyor, tüm İslam âleminin mübarek Mevlid Kandil’ini kutluyorum.”