Odamız Üyesi KOBİ’lerin Yararlanabileceği “Nefes Kredisi” Başvuruları Başlamıştır.

İçinde bulunduğumuz ekonomik süreçte üyelerimizin ağırlıklı bir bölümünü oluşturan KOBİ’lerin en büyük sorunlarından birisi de finansmana erişimde yaşanan sıkıntılardır. Bu nedenle Ülke ekonomisinde önemli yer tutan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere “TOBB NEFES KREDİSİ” adı altında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Denizbank A.Ş. arasında bir protokol imzalanmıştır.

Ekonominin en önemli unsurlarından biri olan KOBİ’ler Nefes Kredisinden yıllık %9,90 brüt faiz üzerinden yararlanabileceklerdir. Kullanılacak kredinin vadesi 12 ay olup aylık eşit taksitli olarak kullandırılacaktır.

KOBİ’lerin bu krediye başvurabilmeleri için öncelikle üyesi olduğu Oda veya Borsadan açıklama olarak “TOBB Nefes Kredisi Başvurusu İçindir” ibareli faaliyet belgesi almaları zorunludur. Bu belge başvuruların başlayacağı tarih olan 12.12.2016’dan itibaren protokolü imzalayan T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Denizbank A.Ş’nin herhangi bir şubesine giderek bankanın talep edeceği kredi evrakları ile müracaat edebileceklerdir.