KARACADAĞ KALKINMA AJANSINDAN BİRECİK OSB YE ELEKTRİK ALT YAPI İŞİ İÇİÑ HİBE DESTEĞİ

29.01.2020

ilçemiz Kocaali Mahallesi mevkinde 110 hektarlık alana kurulan, birçok vatandaşımıza iş kapısı açacak olan Birecik Organize Sanayi Bölgesinin üretim aşamasına geçmesi için çalışmalar sürdürülüyor. Bu kapsamda Karacadağ Kalkınma Ajansı Mali Destek Programlarına başvuruda bulunan Birecik Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığının iki önemli projesi kabul edildi.

Birecik OSB, Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın “Cazibe Merkezi Destekleme Programı” kapsamında Birecik OSB’de Elektrik alt yapı işi için 


5 milyon TL, “Sanayi Altyapı Mali Destek Programı” kapsamında ise Yönetim binasının yapılması için 633 bin TL hibe almaya hak kazandı.

 Şanlıurfa Valiliği toplantı salonunda Şanlıurfa Valisi Sayın Abdullah ERİN, Vali Yardımcısı İsmail ÇETİNKAYA, Birecik Kaymakamı Dr. Fatih ÇELİKKAYA,Yönetim Kurulu Başkanımız Sadettin BİLGİN ,Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Hasan MARAL,  Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Bülent BİLGİN , Odamız Genel Sekreteri Zeki KAÇAN ve Birecik OSB Müdürü Muhammed Demir’in katılımlarıyla hibe protokolü imzalandı.