COVİD 19 DENETİMLERİNE KATILDIK.

06/08/2020
İçişleri Bakanlığımız, içerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde temel prensipler olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulmasının sağlanması ile yeni koronavirüs salgın hastalığının yayılmasını engellemek adına 81 ilde “sağlık için, hepimiz için” mottosu ile koronavirüs denetimi başlattı.
Bu kapsamda Kaymakamımız Mehmet Fatih Koca, ilçe merkezinde bulunan sebze hali, iş yerleri, cadde ve sokaklarda, koronavirüs hastalığının yayılmasının önlenmesinde hayati önem taşıyan temizlik, maske ve sosyal mesafe denetimi yaparak vatandaşları ve esnafları kurallara uymaları konusunda uyardı.
Denetimlere Birecik Ticaret ve Sanayi Odamız Başkanı Sadettin Bilgin, Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Bülent BİLGİN, Yönetim Kurulu üyesi Ali ASLAN ve Genel Sekreter V. Zeki KAÇAN, Birecik Belediye Başkan vekili Seyhan Güneş, Birecik İlçe Emniyet Müdürü Hakan Torun,  ve Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Mehmet Karaoğlu da eşlik etti.
Her bir iş kolu ya da mekanın uzmanlık bilgisi göz önünde bulundurularak ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile meslek odalarının temsilcilerinden oluşturduğumuz denetim ekibimiz de ilçemiz genelinde denetimlerini sürdürüyor.