BİRECİK OSB’YE ZİYARET…

21.09.2021
KAYMAKAMIMIZ KADİR DUMAN VE YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ SADETTİN BİLGİN BİRECİK OSB’DE FAALİYET GÖSTEREN HALFETİ FISTIK KURUYEMİŞ VE İHRACAT İTHALAT LİMİTED ŞİRKETİNİ ZİYARET ETTİ..

Gün geçtikçe büyüyerek ilçemiz ekonomisine ve istihdamına katkı sağlayan Birecik OSB’de faaliyet gösteren 2500 m2’lik kapalı alana kurulan, fıstığın dalından koparılıp paketlenmesine kadar tüm aşamaları gerçekleştiren, 10 kişiye istihdam sağlayan, istihdam sayısını 40’a yükseltmeyi ve yurtdışına ihracat gerçekleştirmeyi hedefleyen Halfeti Fıstık Kuruyemiş ve İhracat İthalat Limited Şirketini ziyaret eden Kaymakamımız Kadir Duman ve Yönetim Kurulu Başkanımız Sadettin BİLGİN, fıstık işletme süreci hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Birecik OSB hizmet binası inşaatında da incelemelerde bulunan Kaymakamımız Kadir DUMAN, OSB hizmet binası ile yapımı devam eden fabrikaların yapım aşamaları, OSB’nin doğalgaz hizmetine kavuşturulması,  Atık Su Arıtma Tesisinin yapılması, yatırımcılarımızın karşılaştığı sorunlar gibi konularda Yönetim Kurulu Başkanımız Sadettin BİLGİN, Yönetim Kurulu Bşk. Yrd. Bülent BİLGİN ve Genel Sekreterimiz Zeki KAÇAN’dan bilgi aldı.