BİRECİK OSB’DE BİR FABRİKANIN DAHA TEMELİ ATILDI…

7.01.2021

Birecik OSB’de Bir Fabrikanın Daha Temeli Atıldı…

Gün geçtikçe büyüyerek ilçemiz ekonomisine ve istihdamına katkı sağlayan Birecik OSB’de bir prefabrik fabrikası faaliyete geçmiş, 6 fabrikanın da temeli atılmıştı. Bugünde bir fabrikanın daha temeli dualar eşliğinde atıldı.

Törene Birecik Kaymakamı Kadir DUMAN ,Birecik Belediye Başkanı Mahmut MİRKELAM, Birecik Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin BİLGİN ,AK Parti İlçe Başkanı Abdulvahap Aktar, Yönetim Kurulu Üyeleri Ali ASLAN, Bülent BİLGİN, Ahmet DADAK, Abdullah ARAR, Mehmet TARAKÇI, Genel Sekreter Zeki KAÇAN ve  Platform A.Ş.’nin sahibi Suphi TÖREN katıldı.

Törende Konuşan Birecik Kaymakamı Sayın Kadir DUMAN ”firma sahipleri ve ilçemiz adına hayırlı olması temennisinde bulundu. Tüm yatırımcılarımızın yanında ve destekçisi olacaklarını bir kez daha dile getirdi”

Başkan BİLGİN ‘Temeli atılan bu fabrikanın öncelikle memleketimize hayırlı olmasını temenni ediyorum ,fabrikaların faaliyete başlamasıyla ilçedeki işsizlik sorunun önüne geçilmesinde büyük fayda sağlayacaktır” ifadelerine yer verdi.

Çikolata, kraker, kek vb. ürünleri üretecek Platform A.Ş.’ye Birecik OSB’de 120.000 m2’den oluşan 4 parsel tahsis edilmişti. Etaplar halinde yapılacak olan fabrikanın ilk bölümünün yılsonunda tamamlanması ve ilk etapta 100 kişiye istihdam sağlanması hedefleniyor.