Berat Kandilini Halkımızla Birlikte Kutladık..

30/04/2018

Birecik Ticaret ve Sanayi Odası ve Birecik İlçe Müftülüğünün birlikte hazırlamış olduğu  Berat Kandili kutlaması yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Amel defterinin yazıldığı, günahların affolunduğu Ramazan ayının müjdecisi Berat Kandili nedeniyle Birecik Ticaret ve Sanayi Odası ve Birecik İlçe Müftülüğünün birlikte hazırlamış olduğu programda Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okutuldu. Amine Hatun Camii’nde düzenlenen programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Geceyi idrak etmek isteyen 7’den 70’e yüzlerce vatandaş camiye akın etti. Camide yer bulamayan çok sayıda vatandaş ise avluda programı takip etti.

Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okundu, dualar edildi

Programa Birecik İlçe Kaymakamımız Sayın Kadir PERÇİ, Birecik TSO Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Sadettin BİLGİN, Birecik TSO Meclis Başkanı Sayın Fevzi YAŞAR, Birecik TSO Yönetim Kurulu üyeleri, meclis üyeleri ve Oda personelinin de hazır bulunduğu program, Yatsı namazına müteakip başladı. İlçe Müftüsü Sayın Mustafa KAYA gecenin anlam ve önemini belirten vaazında, bu gecede Allah’ın rahmet kapılarının sonuna kadar açık olduğunu dile getirerek, “Bu geceyi dua ederek, Allah’a yalvararak geçirmeli ve bu gecenin kıymeti bilinmeli. Berat Kandili günahlardan temizlenme zamanıdır” dedi yapılan vaazin ardından Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okundu. Maneviyat duygusunun en üst düzeyde yaşandığı gece, yapılan duanın ardından sonra sona erdi. Berat Kandili sonrası ise vatandaşlara Yasin-i Şerif ve Çikolata ikram edildi.

WhatsApp Image 2018-05-02 at 13.34.50 WhatsApp Image 2018-05-02 at 13.34.51(1)WhatsApp Image 2018-04-30 at 22.51.23