BAŞKANIMIZ SADETTİN BİLGİN’DEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANINA DİLEKÇESİ

02/08/2019


BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NA

                                                           ŞANLIURFA

Sayın,                                                                                                                                                                      Başkanım,                                                                                                                                                                            Zeynel Abidin BEYAZGÜL,                                                             02.08.2019

     Sayın Başkanım, Şanlıurfa İli Birecik ilçesi ile Halfeti ilçelerinin arasında bulunan, Kelaynak – Bağlar yolunda ki kayalar 13-14 Mayıs 2019 tarihlerinde yola düşmüş ve bu yol, o günden bugüne kadar hâla kapalı bir şekilde bekletilmektedir. Daha önce de size bunla ilgili tarafınıza dilekçe göndermeme rağmen tarafıma herhangi bir bilgi veya dönüş yapılmamıştır.

      Sayın Başkanım, Hafta içinde Şanlıurfa Televizyonunda ki konuşmanızı izledim ve dinledim. Fakat Birecik ve Halfeti yolu arasında aylardan beri kapalı bir şekilde bekletilen ve ne olacağını bilmediğimiz Kelaynak-Bağlar yolu konusuna hiç değinmediniz. Hatam varsa düzeltin ama bununla ilgili soru bile sorulmadı şahsınıza. Sizler, içinde bizlerin de olduğu ve Şanlıurfa’ lı hemşehrilerimiz tarafından vatandaşlarımıza hizmet için seçilmiş bir Başkansınız. Allah korusun Birecik’ten Şanlıurfa’ya gidiş istikametinde bulunan Birecik Tüneli de benzer bir durumdan dolayı yıkılmış olsaydı, vaziyet yine aynı mı olacaktı? Birecik köprüsü çökmüş olsa bütün bağlantılarımız kesilmiş ve dar çemberde mi mahkum kalacaktık? Değerli Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanımız olarak bu yolun yapımı konusunda kamuoyuna açıklama olarak ne yaptınız? Ne gibi çalışmalar başlattınız? Bunlar sadece benim değil Tüm Birecik, Halfeti ve bölge köylerinin merakla bekledikleri soruların cevaplarıdır. Birecik ve Halfeti halkı kendisini sahipsiz görmektedir. Her platformda Gaziantep’e bağlanma konusunda referandum talepleri bulunmaktadır. Halk mağdur ve sıkıntı içerisinde olup yolun biran evvel açılmasını beklemektedir. Bölgenin turizm açısından önemini sizler daha iyi bilmektesiniz. Bölge de yaşayan halk turizm ve tarımdan geçimini sağlamaktadır. Yolun kapanması nedeni ile Halfeti İlçesi ve bölge köylerinde ki çiftçiler yetiştirdikleri fıstık ve diğer ürünlerini Birecik Fıstık ve Sebze haline getiremedikleri için satamamaktadırlar. Ortalama 3 aya yaklaşan kapalı yol yüzünden, ilişkiler kesilme noktasına gelmiştir.

       Sayın Başkanım, Birecik ve Halfeti yolu arasında bulunan Kelaynak – Bağlar yolunun biran evvel açılmasını ve insanların hizmetine tekrar girmesi hususunu bilgilerinize önem ve saygılarımla arz ederim.

  Not : Ek’ inde daha önce ilgili makamlara gönderdiğim dilekçeler bilgilerinize sunulmuştur.

                                                                             Birecik Ticaret ve Sanayi Odası

Yönetim Kurulu Başkanı

Sadettin BİLGİN