Başkan Sadettin Bilgin’den Berat Kandili Mesajı…

30/04/2018

Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin BİLGİN  mesajında şu ifadelere yer verdi; “Üç ayların manevi havası içerisinde idrak edeceğimiz kutsal gecelerden biri olan ve bizlere Ramazan ayını müjdeleyen Berat Kandili’ne, milletçe bir kez daha erişmenin mutluluk ve heyecanı içerisindeyiz.

Berat Kandili; Allah’ın bütün kullarına rahmet, lütuf ve mağfiret kapılarını aralayarak kullarını bağışladığı, dualarına karşılık verdiği, günahlarını affettiği, yapılan ibadetleri kat be kat mükâfatlandırdığı mübarek gecelerden birisidir.

Yapılan duaların, Cenab-ı Mevla’ya arz edileceği ve onun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanılacağı, umudu, huzuru müjdeleyen bu geceler; ailemize, Ülkemize   ve bütün insanlığa karşı görev ve sorumluluğumuzu bir kez daha hatırlamamız, ümitlerimizi tazelememiz için büyük bir fırsattır.

Sevgi, kardeşlik ve barış duygularının da içten hissedilerek yaşandığı müstesna gecelerimizden olan Berat Kandili’ni vesile bilerek Yüce Rabbimizden bizleri affetmesini dilemeli, kırgınlıklara son vererek İslam âleminin huzuru için dua etmeliyiz.

En güzel cümlelerin, en güzel duygularla Rabbimize ulaştırıldığı, sevgi ve tüm iyiliklerin sınırsız bir şekilde isteneceği bu gece, ülkemize ve tüm İslam âlemine mübarek olsun. Bu duygu ve düşüncelerle, Tüm Birecik ve Halfeti’li Hemşerilerimizin Berat Kandil’ini kutluyor, bu mübarek gecenin gerçek ve manevi dünyamıza tam olarak yansıması temennisiyle herkese bereketli, huzurlu ve mutlu günler diliyorum.” Dedi

Bu akşam yatsı namazından sonra Amine Hatun Camiinde yapılacak olan, Mevlüd-i Şerife herkesi davet etti.