BAŞKAN ‘BİLGİN’OSBÜK GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGE TOPLANTISINA KATILDI…

8.10.2020

OSBÜK Güneydoğu Anadolu Bölge Toplantısı, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü ve bölgedeki 28 organize sanayi bölgesinin başkanlarının katılımlarıyla yapıldı.

Toplantının açılışında konuşan Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde artık OSB’lerin, yatırımın ve üretimin konuşulduğunu dile getirdi.

Bölgedeki 28 organize sanayi bölgesinin 21 tanesinin 2000 yılından sonra kurulduğunu vurgulayan Başkan Kütükcü, bölgenin yatırım iştahının memnuniyet verici olduğunu kaydederek, şunları söyledi: “Hamdolsun, bugün Doğu Anadolu Bölgemizde, Güneydoğu Anadolu Bölgemizde 20 yıl önce, 25 yıl önce konuştuklarımızı konuşmuyoruz. Organize sanayi bölgelerini, yatırımı, üretimi, istihdamı konuşuyoruz. Güneydoğu Anadolu Bölgemizdeki 28 organize sanayi bölgemizin 21’i 2000 yılından sonra, yani son 20 yılda kurulmuş. Demek ki Güneydoğu Anadolu Bölgemiz daha fazla yatırım istiyor, daha fazla üretmek istiyor. Bu ülkemiz adına son derece memnuniyet verici. Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu olarak bizim görevimiz de, bölgenin bu üretim sevdasını beslemek, üretimin taleplerini Ankara’da daha yüksek sesle dillendirmek. Yani üretimin önünde duran taşları teker teker temizlemek. Bunu OSB’lerimizle, bakanlığımızla, devletimizle birlikte yapacağız.”

Başkan BİLGİN , Birecik OSB çalışmaları hakkında konuştu çalışmaların bittiğini tüm parsellerin yatırımcılara tahsis edildiğini vurgulayarak , İlçemizde İkinci OSB nin kurulması için çalışmalara başladıklarını ve bu konuda OSBÜK Başkanı Sayın Memiş KÜTÜKÇÜ ye destek olmaları konusunda talebini iletti.