TOBB İL GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU İCRA KOMİTESİ VE KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU İCRA KOMİTESİ SEÇİMLERİ

​Sayın Üyemiz,

TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi ve TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi seçimleri, 19 Ekim 2023 Perşembe günü 10.00 – 17.00 saatleri arasında Oda ve Borsalarda gerçekleştirilecektir.

Bu kapsamda, TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu ve TOBB İl Kadın Girişimciler Kuruluna üye olmak isteyen adaylar, başvurularını 08 Eylül 2023 tarihine kadar TOBB Girişimcilik Bilgi Sistemi (http://girisimcilik.tobb.org.tr/) adresi üzerinde on-line olarak yapabileceklerdir.

TOBB İl Genç Girişimciler Kuruluna üye olacak genç girişimcilerin;
• 18 yaşından gün almış, kırk yaşından gün almamış olması,
• Ticaret Siciline kayıtlı, gerçek kişi tacir veya tüzel kişilerin ortağı, yönetim kurulu üyesi, yöneticisi, genel müdürü veya murahhas azası olması gerekmektedir.

TOBB İl Kadın Girişimciler Kuruluna üye olacak kadın girişimcilerin ise;
• Ticaret Siciline kayıtlı, gerçek kişi tacir veya tüzel kişilerin ortağı, yönetim kurulu üyesi, yöneticisi, genel müdürü veya murahhas azası olması gerekmektedir.

Ayrıca ilimizde bulunan bir fakülte, yüksekokul ya da enstitüde, girişimcilik konusunda çalışmalar yürüten üniversite öğrencileri, öğretim görevlileri veya öğretim üyeleri ile toplum nezdinde saygınlık uyandıran diğer gerçek kişiler de İl Kurul üyesi olarak yaş sınırı aranmaksızın belirlenebilecektir.

ÖNEMLİ NOT: Geçmiş dönem Kadın/Genç Girişimciler Kurulu’na kayıtlı üyelerin de üyeliğini devam ettirmek istemesi durumunda, ilgili online linkten başvuru yapması gerekmektedir.

Siz de TOBB Şanlıurfa Genç Girişimciler Kurulu ve TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulunda yer almak istiyorsanız başvurunuzu (http://girisimcilik.tobb.org.tr/) adresi üzerinden yapabilirsiniz.

Kurullara ilişkin çalışma, usul ve esaslarla ilgili mevzuata aşağıdaki linklerden ulaşılabilmektedir:

TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu ile ilgili mevzuata https://www.tobb.org.tr/TOBBKadinGirisimcilerKurulu/Sayfalar/Mevzuat.php adresinden ulaşabilirsiniz.

TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu ile ilgili mevzuata https://www.tobb.org.tr/TOBBGencGirisimcilerKurulu/Sayfalar/Mevzuat.php adresinden ulaşabilirsiniz.

EK1: 2023 TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu ve TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu Seçim Takvimi